העברת אתרי וורדפרס לספק אירוח חדש

מדריך מקצועי זה מספק הוראות שלב אחר שלב כיצד להעביר אתרי וורדפרס לספק אירוח חדש. המדריך מכסה כל פרט הכרחי, מגיבוי האתר שלך ועד לשינוי הגדרות DNS. זה מותאם במיוחד לבעלי ידע טכני בינוני המבקשים להעביר בצורה מאובטחת את אתר הוורדפרס שלהם תוך מזעור זמן ההשבתה.

1. הבנת החשיבות של העברת אתרים

העברת אתרים היא שלב מכריע בהבטחת תפעול וצמיחה חלקים של אתר הוורדפרס שלך. זה כרוך בהעברת כל נתוני האתר, הקבצים וההגדרות מספק אירוח אחד לאחר. תהליך זה חיוני מסיבות שונות, כולל שדרוג לספק אירוח אמין יותר, שיפור ביצועי האתר או הטמעת תכונות חדשות. העברת אתרים מאפשרת לך לנצל משאבים ושירותים טובים יותר המוצעים על ידי ספק אירוח חדש, מה שמבטיח חוויה טובה יותר למבקרי האתר שלך. התעלמות מחשיבות ההגירה עלולה לגרום לפרצות אבטחה, זמני טעינה איטיים ואובדן נתונים אפשרי. חיוני להבין את המשמעות של הגירת אתרים כדי להישאר תחרותי בנוף המקוון המתפתח כל הזמן. העברת אתר וורדפרס שלך לספק אירוח חדש יכול לעזור לך להישאר מעודכן בטכנולוגיות ובאמצעי האבטחה העדכניים ביותר, ולהבטיח את הצלחת האתר שלך לטווח ארוך.

2. 'גיבוי לפני שאתה אורז' – המשמעות של גיבוי האתר שלך

יצירת גיבוי של אתר הוורדפרס שלך לפני תחילת תהליך ההגירה הוא שלב קריטי שאין להתעלם ממנו. על ידי גיבוי האתר שלך, אתה מבטיח שכל הנתונים, התוכן וההגדרות החשובים שלך מאוחסנים בבטחה למקרה של בעיות בלתי צפויות במהלך תהליך ההגירה.

 • 1. החשיבות של גיבויים רגילים:
  גיבוי קבוע של האתר שלך חיוני כדי להגן מפני אובדן נתונים פוטנציאליים או שחיתות. הוא מספק רשת ביטחון למקרה שמשהו ישתבש במהלך ההגירה, ומאפשר לך לשחזר את האתר שלך למצבו הקודם במהירות. פתרונות גיבוי אוטומטיים יכולים לעזור לייעל תהליך זה ולהבטיח שתמיד יהיה לך עותק עדכני של האתר שלך זמין.
 • 2. סוגי גיבויים:
  ישנם מספר סוגים של גיבויים שתוכל ליצור, כולל גיבויים מלאים, המכילים את כל קבצי האתר והנתונים, וגיבויים מצטברים, המאחסנים רק שינויים שבוצעו מאז הגיבוי האחרון. בהתאם לספק האירוח שלך, ייתכן שתהיה לך גישה לכלי גיבוי מובנים או תוספים שיכולים לפשט את תהליך הגיבוי. מומלץ לאחסן גיבויים במספר מיקומים, כגון אחסון בענן או כוננים חיצוניים, כדי להגן עוד יותר על הנתונים שלך.

3. בחירת ספק אירוח מתאים: מה לחפש?

בעת בחירת ספק אירוח חדש עבור העברת אתר וורדפרס שלך, חיוני לקחת בחשבון מספר גורמים מרכזיים כדי להבטיח מעבר חלק וביצועים מיטביים.

 • 1. ביצועים ואמינות:
  הביצועים והאמינות של ספק אירוח משחקים תפקיד משמעותי בחוויית המשתמש הכוללת של האתר שלך. חפשו ספקי אירוח המציעים הבטחות לזמן פעולה גבוה, מהירויות שרת מהירות ותשתית איתנה. ספק אירוח אמין יעזור להבטיח שהאתר שלך יישאר נגיש למבקרים ללא הפרעות, ובסופו של דבר ישפיע על קידום האתר שלך ומעורבות המשתמשים.
 • 2. תאימות ותמיכה לוורדפרס:
  ודא שספק האירוח שתבחר תומך באופן מלא בוורדפרס ומציע תכונות מיוחדות המותאמות לפלטפורמה. חפש ספקים המציעים התקנת וורדפרס בלחיצה אחת, עדכונים אוטומטיים ותמיכה ייעודית וורדפרס. תאימות עם תוספים וערכות נושא של וורדפרס היא גם חיונית כדי לשמור על הפונקציונליות והעיצוב של האתר שלך לאחר ההגירה.
 • 3. מדרגיות ומשאבים:
  שקול את המדרגיות והמשאבים שמציע ספק האירוח כדי להתאים לצמיחת האתר שלך. הערכת גורמים כגון שטח אחסון, רוחב פס והיכולת להתמודד עם תעבורה מוגברת. פתרון אירוח ניתן להרחבה יאפשר לאתר שלך להתרחב בצורה חלקה מבלי לחוות צווארי בקבוק בביצועים או מגבלות משאבים. בנוסף, חפש ספקים המציעים תכונות אבטחה מתקדמות, כגון אישורי SSL והגנה מפני תוכנות זדוניות, כדי להגן על נתוני האתר שלך ולשפר את אמון המשתמשים.

4. 'זמן זה כסף' – איך למזער את זמן ההשבתה במהלך ההגירה?

צמצום זמן ההשבתה במהלך ההגירה של אתר הוורדפרס שלך הוא חיוני כדי להבטיח המשכיות ולמנוע שיבושים בנוכחות המקוונת שלך. זמן השבתה יכול להוביל לאובדן תנועה, הכנסה פוטנציאלית והשפעה שלילית על חווית המשתמש. לכן, יישום אסטרטגיות לצמצום זמן ההשבתה חיוני למעבר חלק.

אחת הדרכים האפקטיביות למזער את זמן ההשבתה היא לתזמן את ההעברה בשעות לא שיא כאשר התנועה לאתר שלך היא מינימלית. זה מקטין את ההשפעה על המשתמשים ומאפשר לך לבצע את תהליך ההגירה ללא הפרעות משמעותיות. בנוסף, תקשורת עם הקהל שלך מראש בנוגע לתחזוקה המתוזמנת יכולה לעזור בניהול הציפיות ולהפחית את הסבירות לתסכול.

שימוש במצב תחזוקה או דף בקרוב יכול גם לעזור למזער את זמן ההשבתה על ידי הצגת דף זמני למבקרים בזמן שההעברה מתבצעת. זה מבטיח שהמבקרים יהיו מודעים לתחזוקה ומעניק מראה מקצועי במהלך תקופת המעבר.

יתר על כן, ביצוע בדיקות יסודיות לפני תחילת ההגירה יכול לעזור לזהות בעיות פוטנציאליות ולהבטיח העברה חלקה. בדיקת הפונקציונליות של האתר שלך בשרת של ספק האירוח החדש לפני ביצוע המעבר הסופי יכולה לעזור לפתור בעיות תאימות ולהפחית את הסיכון להשבתה בלתי צפויה.

5. מדריך שלב אחר שלב: העברת שם הדומיין שלך

העברת שם הדומיין שלך לספק אירוח חדש היא שלב קריטי בהעברת אתר הוורדפרס שלך. זה כרוך בעדכון הגדרות הדומיין כדי להצביע על השרת החדש שבו האתר שלך יתארח. להלן מדריך שלב אחר שלב שיעזור לך לנווט בתהליך זה בצורה חלקה:

1. התחל בכניסה לחשבון רשם הדומיינים שלך שבו הדומיין שלך רשום כעת. אתר את מדור ניהול הדומיין, שם תמצא את ההגדרות הקשורות לשם הדומיין שלך.

2. חפש אפשרות לביטול נעילת הדומיין שלך להעברה. שלב זה חיוני מכיוון שהוא מאפשר לך להעביר את הדומיין שלך לספק חדש. עקוב אחר ההוראות שסופקו כדי לבטל את נעילת הדומיין שלך ולקבל קוד הרשאה, המכונה גם קוד EPP.

3. לאחר מכן, גש ללוח הבקרה של ספק האירוח החדש שלך והתחל את תהליך העברת הדומיין. הזן את שם הדומיין שברצונך להעביר וספק את קוד ההרשאה שהתקבל מהרשם הנוכחי שלך.

4. אשר את בקשת ההעברה והמתן עד להשלמת התהליך. בהתאם לרשם הדומיינים ולספק האירוח, ההעברה עשויה להימשך מספר שעות עד מספר ימים עד לסיום. במהלך תקופה זו, חיוני להבטיח שהאתר שלך יישאר נגיש ופונקציונלי.

6. איך להעביר את קבצי הוורדפרס שלך?

העברת קבצי וורדפרס שלך לספק אירוח חדש כרוכה בהעברת כל הנתונים הדרושים, כולל קבצי הליבה של האתר שלך, פלאגינים, ערכות נושא והעלאות מדיה. כדי להבטיח מעבר חלק, בצע את השלבים הבאים:

1. התחל בגישה למנהל הקבצים של חשבון האירוח הנוכחי שלך או באמצעות לקוח FTP כדי להוריד את כל קבצי הוורדפרס שלך למחשב המקומי שלך. תהליך זה עשוי להימשך זמן מה, בהתאם לגודל האתר שלך ולמהירות חיבור האינטרנט שלך.

2. לאחר שהורדת את כל קבצי הוורדפרס שלך, התחבר לספק האירוח החדש שלך באמצעות מנהל הקבצים או לקוח ה-FTP. צור ספרייה חדשה שבה תעלה את קבצי האתר שלך. חשוב לשמור על אותו מבנה ספריות כדי להבטיח שהאתר שלך יפעל כהלכה לאחר ההעברה.

3. העלה את כל קבצי הוורדפרס שהורדת מחשבון האירוח הקודם שלך לספרייה החדשה בשרת של ספק האירוח החדש שלך. זה כולל את התיקיות wp-admin, wp-content ו-wp-includes, כמו גם קבצים אחרים כגון wp-config.php.

4. לאחר העלאת הקבצים, ייתכן שיהיה עליך לעדכן את הקובץ wp-config.php במידע על מסד הנתונים החדש שסופק על ידי ספק האירוח החדש שלך. קובץ זה מכיל תצורות חיוניות לחיבור אתר הוורדפרס שלך למסד הנתונים.

7. הקמת מסד הנתונים החדש שלך: איך ולמה?

הקמת מסד הנתונים החדש שלך היא שלב קריטי בהעברת אתר הוורדפרס שלך לספק אירוח חדש. מסד הנתונים מאחסן את כל תוכן האתר שלך, כולל פוסטים, דפים, הערות והגדרות. ללא מסד נתונים מוגדר כהלכה, האתר שלך לא יפעל כהלכה בשרת החדש.

כדי להגדיר את מסד הנתונים החדש שלך, התחל בכניסה ללוח הבקרה של ספק האירוח החדש שלך ואיתור מדור ניהול מסד הנתונים. צור מסד נתונים MySQL חדש ומשתמש עם הרשאות מלאות לגשת ולשנות את מסד הנתונים. זכור לרשום את שם מסד הנתונים, שם המשתמש והסיסמה מכיוון שתזדקק למידע זה כדי לחבר את אתר הוורדפרס שלך למסד הנתונים.

לאחר מכן, ייבא את מסד הנתונים הקיים שלך מספק האירוח הישן שלך למסד הנתונים החדש שיצרת זה עתה. אתה יכול לעשות זאת באמצעות כלים כמו phpMyAdmin או דרך שורת הפקודה אם אתה מרגיש בנוח עם פקודות MySQL. תהליך זה מבטיח שכל התוכן וההגדרות של האתר שלך יועברו למסד הנתונים החדש בצורה חלקה.

8. כיצד לעדכן את רשומות ה-DNS שלך?

עדכון רשומות ה-DNS שלך הוא שלב מכריע בהבטחת שאתר הוורדפרס שלך מתפקד כהלכה אצל ספק האירוח החדש. רשומות DNS פועלות כמפת דרכים להפניית תנועה לאתר שלך, לכן חיוני לעדכן אותן כך שיצביעו על כתובת ה-IP של השרת החדש. אי עדכון רשומות ה-DNS שלך עלול לגרום למבקרים להיות מופנים לשרת הישן, מה שיוביל להשבתה של האתר שלך אצל ספק האירוח החדש.

התחל בכניסה לחשבון של רשם הדומיינים שלך שבו רשום שם הדומיין שלך. אתר את מקטע ניהול ה-DNS, שעשוי להיות מתויג כ"הגדרות DNS" או "שרתי שמות". כאן תמצא את רשומות ה-DNS הקיימות המשויכות לדומיין שלך, כולל רשומות A, CNAME ו-MX.

זהה את רשומת A, האחראית להפניית הדומיין שלך לכתובת IP ספציפית. עדכן את כתובת ה-IP ברשומת A כך שתתאים לכתובת ה-IP שסופקה על ידי ספק האירוח החדש שלך. בנוסף, בדוק ועדכן כל רשומות DNS רלוונטיות אחרות, כגון רשומות CNAME עבור תת-דומיינים או רשומות MX עבור שרתי דוא"ל, במידת הצורך.

9. 'תפר בזמן חוסך תשע' – בדיקות הכרחיות לאחר ההגירה

לאחר העברה מוצלחת של אתר וורדפרס שלך לספק אירוח חדש, חיוני לבצע סדרה של בדיקות כדי לוודא שהכל פועל כמצופה. בדיקות אלו שלאחר ההגירה יכולות לעזור לך לזהות בעיות שעלולות להתעורר במהלך תהליך ההעברה ולטפל בהן באופן מיידי. הנה כמה בדיקות הכרחיות שיש לקחת בחשבון:

בדוק את הפונקציונליות של האתר שלך על ידי ניווט בין דפים שונים, בדיקת קישורים, טפסים ואלמנטים אינטראקטיביים כדי לוודא שהכל פועל כהלכה.
ודא שעיצוב האתר שלך נשאר שלם ושכל התמונות, הסרטונים וקובצי המדיה האחרים מוצגים כראוי.
בדוק את מהירות הטעינה של האתר שלך כדי לוודא שהוא אינו חווה בעיות ביצועים בשרת האירוח החדש.
בדוק אם קיימים קישורים שבורים או תוכן חסר שאולי התרחשו במהלך תהליך ההגירה, ותקן אותם לפי הצורך.
סקור את הגדרות ה-SEO של האתר שלך, כולל מטא תגים, כותרות ותיאורים, כדי לוודא שהן עדיין מותאמות למנועי חיפוש.
בצע ביקורת אבטחה כדי לבדוק אם יש נקודות תורפה שייתכן שהוצגו במהלך ההגירה והטמיע אמצעי אבטחה נחוצים.
עקוב אחר התנועה והניתוח של האתר שלך כדי להבטיח שהמבקרים מופנים לשרת החדש ושאין ירידה בלתי צפויה בתנועה.
בדוק כל פונקציונליות של מסחר אלקטרוני באתר שלך, כגון עגלות קניות ושערי תשלום, כדי להבטיח שניתן לבצע עסקאות ללא בעיות.
גבה את האתר שלך בספק האירוח החדש כדי להגן מפני כל אובדן נתונים עתידי או בעיות בלתי צפויות שעלולות להתעורר.

10. אתגרים נפוצים במהלך העברת אתרים וכיצד להתגבר עליהם?

העברת אתרים יכולה להציג אתגרים שונים שעשויים להשפיע על הפונקציונליות והביצועים של אתר הוורדפרס שלך. אתגר נפוץ אחד הוא אובדן נתונים, שיכול להתרחש אם קבצים אינם מועברים כראוי או אם יש בעיות תאימות בין סביבת האירוח הישנה והחדשה. כדי להתגבר על אתגר זה, חיוני לבצע גיבויים יסודיים לפני תחילת תהליך ההגירה. בנוסף, אימות שלמות הנתונים המועברים וביצוע בדיקות סדירות לאחר ההגירה יכולים לעזור להפחית את הסיכון לאובדן נתונים.

אתגר נוסף במהלך העברת אתרים הוא זמן השבתה, שעלול לשבש את חווית המשתמש ולהשפיע על דירוג האתר שלך במנועי החיפוש. כדי למזער את זמן ההשבתה, שקול לתזמן את ההעברה בשעות לא שיא כאשר התנועה מינימלית. יישום דף תחזוקה זמני יכול גם ליידע את המבקרים על תהליך ההגירה ומתי האתר צפוי לחזור למצב מקוון. יתר על כן, עבודה עם ספק האירוח החדש שלך כדי לזרז את תהליך ההגירה ולהבטיח מעבר חלק יכולה לעזור להפחית את זמן ההשבתה ולמזער את השפעתו על ביצועי האתר שלך.

העברה מוצלחת של אתר וורדפרס שלך לספק אירוח חדש יכול להיות תהליך חלק כשהוא מבוצע בצורה נכונה. על ידי ביצוע המדריך הזה, היית אמור להיות מסוגל להעביר את האתר שלך מבלי לאבד נתונים או לחוות זמן השבתה משמעותי. זכור תמיד לגבות את האתר שלך באופן קבוע ולשמור על גרסת הוורדפרס שלך מעודכנת כדי להבטיח פעולה חלקה.

צריך עזרה נוספת ? השאר פרטים

More To Explore

אחסון אתרי וורדפרס

שיטות עבודה מומלצות לאבטחת וורדפרס

וורדפרס היא מערכת ניהול התוכן (CMS) הפופולרית ביותר באינטרנט, המניעה למעלה מ-40% מכל אתרי האינטרנט. למרות השימוש הנרחב בו, הוא מהווה לרוב יעד להאקרים עקב

צריך עזרה? יש לך שאלה?

מלא את הטופס לקבלת תמיכה