כיצד להעביר את האתר שלך לספק אחסון חדש

מעבר לספק אירוח חדש יכול להיות משימה לא פשוטה, אבל זה לא חייב להיות. בפוסט זה בבלוג, אנו נספק מדריך שלב אחר שלב כיצד להעביר בצורה חלקה את האתר שלך לספק אירוח חדש, למזער את זמן ההשבתה ולהבטיח חוויה חלקה למשתמשים שלך.

למה צריך להעביר ספקי אירוח?

יכולות להיות מספר סיבות שבגללן תצטרך להעביר את האתר שלך לספק אירוח חדש. סיבה נפוצה אחת היא ביצועים גרועים או זמני טעינה איטיים עם המארח הנוכחי שלך. אם האתר שלך חווה זמן השבתה כל הזמן או לוקח נצח לטעון, זה יכול להשפיע לרעה על חווית המשתמש ולהרחיק מבקרים פוטנציאליים. מעבר לספק אירוח חדש יכול לעזור לשפר את המהירות והביצועים של האתר שלך.

סיבה נוספת לשקול העברת ספקי אירוח היא אם התגברת על תוכנית האירוח הנוכחית שלך. ככל שהאתר שלך גדל ומושך יותר תנועה, ייתכן שתזדקק למשאבים נוספים, כגון רוחב פס ואחסון, כדי לעמוד בביקוש המוגבר. שדרוג לספק אירוח טוב יותר יכול להבטיח שלאתר שלך יש את המשאבים הדרושים כדי להתמודד עם התנועה ללא בעיות ביצועים.

אבטחה היא גם דאגה משמעותית כשזה מגיע לאירוח האתר שלך. אם לספק האירוח הנוכחי שלך חסר אמצעי אבטחה חזקים, זה מעמיד את האתר שלך בסיכון של פריצה, התקפות תוכנות זדוניות ופריצות נתונים. מעבר לספק אירוח שמתעדף אבטחה יכול לספק לך הגנה טובה יותר ושקט נפשי.

יתר על כן, שיקולי עלות עשויים גם להניע את הצורך להחליף ספקי אירוח. אם אתה מגלה שתוכנית האירוח הנוכחית שלך יקרה מדי עבור הערך שהיא מספקת, אולי הגיע הזמן לבחון אפשרויות משתלמות יותר. השוואת ספקי אירוח שונים ותוכניות התמחור שלהם יכולה לעזור לך למצוא פתרון שמתאים לתקציב שלך מבלי להתפשר על ביצועים ואמינות.

בחירת ספק האירוח הנכון: איך?

כשמדובר בבחירת ספק האחסון המתאים לאתר שלך, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון. ראשית, עליך להעריך את הצרכים והדרישות הספציפיות של האתר שלך. שקול את סוג האתר שיש לך, את כמות התנועה שאתה מצפה, וכל תכונות מיוחדות או פונקציונליות שאתה עשוי לדרוש.

לאחר מכן, חקור והשווה בין ספקי אירוח שונים. חפש ספקים שיש להם מוניטין טוב וביקורות חיוביות של לקוחות. שימו לב לגורמים כמו ערבויות זמן פעילות, זמינות תמיכת לקוחות והרחבה של תוכניות האירוח שלהם.

המחיר הוא גורם חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון. למרות שחיוני למצוא ספק אירוח שמתאים לתקציב שלך, היזהר מאפשרויות זולות במיוחד מכיוון שהן עלולות להתפשר על ביצועים או תמיכת לקוחות. חפש ספקים המציעים איזון בין עלות נוחה לשירות איכותי.

שקול את תשתית האירוח והטכנולוגיה שמציע הספק. חפש ספקים המציעים תכונות מתקדמות כגון כונני מצב מוצק (SSD) לזמני טעינה מהירים יותר, רשתות אספקת תוכן (CDN) לשיפור נגישות גלובלית ומנגנוני שמירה במטמון לביצועים מיטביים.

זה גם חיוני להעריך את רמת תמיכת הלקוחות שמספקת ספק האירוח. בדוק אם הם מציעים תמיכה 24/7 ואת הערוצים השונים הזמינים ליצירת קשר איתם. תמיכת לקוחות טובה יכולה לעשות הבדל משמעותי כאשר אתה נתקל בבעיות טכניות או זקוק לסיוע באתר האינטרנט שלך.

לבסוף, שקול את קלות השימוש והממשק הידידותי למשתמש של ספק האירוח. לוח בקרה ידידותי למשתמש יכול להפוך את ניהול האתר שלך לקל ויעיל יותר. חפש ספקים המציעים ממשקים וכלים אינטואיטיביים המתאימים למומחיות הטכנית שלך.

"לקיחת גיבוי: רשת הביטחון שלך"

גיבוי האתר שלך הוא שלב חיוני לפני המעבר לספק אירוח חדש. זה מבטיח שיש לך רשת ביטחון למקרה שמשהו ישתבש במהלך תהליך ההעברה. להלן שלוש כותרות משנה שידריכו אותך בתהליך הגיבוי:

 • 1. קבע מה לגבות:
  לפני שמתחילים בתהליך הגיבוי, חשוב לזהות אילו רכיבים באתר שלך עליך לגבות. זה כולל את קבצי האתר שלך, מסדי נתונים, פלאגינים, ערכות נושא וכל התאמה אישית אחרת שביצעת. צור רשימת בדיקה כדי להבטיח שלא תפספס שום דבר קריטי.
 • 2. בחר שיטת גיבוי:
  קיימות מספר שיטות גיבוי זמינות, כל אחת עם היתרונות והחסרונות שלה. אפשרות אחת היא להשתמש בתוסף גיבוי או בכלי שסופק על ידי ספק האירוח הנוכחי שלך. תוספים אלה מאפשרים לעתים קרובות לתזמן גיבויים קבועים ולאחסן אותם בצורה מאובטחת. אפשרות נוספת היא לגבות באופן ידני את אתר האינטרנט שלך על ידי הורדת הקבצים ומסדי הנתונים למחשב המקומי שלך או באמצעות לקוח FTP (File Transfer Protocol). בנוסף, אתה יכול לשקול שימוש בשירותי גיבוי מבוססי ענן עבור שכבת אבטחה נוספת.
 • 3. בדוק את הגיבוי שלך:
  לאחר השלמת תהליך הגיבוי, חיוני לבדוק את קבצי הגיבוי כדי לוודא שהם שלמים ופונקציונליים. הגדר סביבת בדיקה באמצעות שרת מקומי או חשבון אירוח זמני כדי לשחזר את קבצי הגיבוי שלך. בדוק היבטים שונים של האתר שלך, כגון ניווט, טפסים ופונקציונליות, כדי לוודא שהכל עובד כמצופה. שלב זה חיוני כדי למנוע בעיות פוטנציאליות או אובדן נתונים במהלך תהליך ההעברה בפועל.

ההעברה בפועל: מה זה כרוך?

ההעברה בפועל של האתר שלך לספק אירוח חדש כרוכה במספר שלבים על מנת להבטיח מעבר חלק ומוצלח. להלן פירוט של מה זה כרוך:

 • 1. העלאת קבצי האתר שלך:
  הצעד הראשון הוא להעלות את קבצי האתר שלך לספק האירוח החדש. ניתן לעשות זאת באמצעות לקוח FTP או דרך מנהל הקבצים של ספק האירוח. הקפד לארגן את הקבצים שלך בספריות הנכונות כדי לשמור על מבנה האתר שלך.
 • 2. ייבוא מסדי הנתונים שלך:
  אם האתר שלך משתמש במסד נתונים, תצטרך לייצא אותו מספק האירוח הקודם שלך ולייבא אותו לספק החדש. תהליך זה כולל בדרך כלל ייצוא של מסד הנתונים כקובץ SQL וייבוא באמצעות כלי ניהול מסד הנתונים של ספק האירוח החדש.
 • 3. הגדרת הגדרות האתר שלך:
  לאחר העברת הקבצים ומסדי הנתונים שלך, תצטרך להגדיר את הגדרות האתר שלך בספק האירוח החדש. זה כולל הגדרת שם הדומיין שלך, חשבונות דואר אלקטרוני וכל התצורות הנדרשות עבור מערכת ניהול התוכן או פלטפורמת האתר שלך.
 • 4. בדיקת האתר שלך:
  לאחר השלמת ההעברה, חיוני לבדוק ביסודיות את האתר שלך על ספק האירוח החדש. בדוק את כל הדפים, הקישורים, הטפסים והפונקציונליות כדי לוודא שהכל עובד כשורה. שלב זה מאפשר לך לזהות ולתקן בעיות כלשהן לפני הפעלת האתר שלך.
 • 5. עדכון הגדרות DNS:
  לאחר שתהיה מרוצה מתוצאות הבדיקה, הגיע הזמן לעדכן את הגדרות ה-DNS של הדומיין שלך כדי להצביע על ספק האירוח החדש. שינוי זה עשוי להימשך זמן מה להתפשט, לכן חשוב לתכנן בהתאם וליידע את המשתמשים שלך על זמן השבתה פוטנציאלי במהלך המעבר הזה.

האם הגיע הזמן לבדוק את המארח החדש שלך?

לאחר שתשלים את תהליך ההעברה לספק האירוח החדש שלך, חשוב לבדוק היטב את האתר שלך לפני שהוא פעיל. בדיקה מאפשרת לך לוודא שהכל פועל כשורה ולזהות בעיות או אי התאמות פוטנציאליות שאולי התרחשו במהלך ההעברה.

כדי להתחיל את תהליך הבדיקה, התחל בבדיקת כל דפי האתר שלך כדי לוודא שהם מוצגים כראוי ושכל התוכן הועבר בצורה מדויקת. שימו לב היטב לתמונות, סרטונים וקובצי מדיה אחרים כדי להבטיח שהם נטענים כהלכה.

לאחר מכן, בדוק את כל הקישורים באתר שלך כדי לוודא שהם מפנים לדפים הנכונים ושאין קישורים שבורים. זה כולל קישורים פנימיים בתוך האתר שלך כמו גם קישורים חיצוניים שעשויים להיות קיימים.

בנוסף, בדוק את כל הטפסים או התכונות האינטראקטיביות באתר שלך כדי לוודא שהם פועלים כהלכה. זה כולל טפסי יצירת קשר, טפסי הרשמה וכל טפסים אחרים שאוספים קלט של משתמשים.

כמו כן, חשוב לבדוק את ביצועי האתר, כמו מהירויות טעינת עמודים, כדי לוודא שהוא פועל ביעילות על שרתי ספק האחסון החדש. זמני טעינה איטיים יכולים להשפיע לרעה על חווית המשתמש ועל דירוג מנוע החיפוש.

לבסוף, שקול לבדוק את האתר שלך במכשירים ודפדפנים שונים כדי להבטיח שהוא מגיב ותואם לפלטפורמות שונות. זה כולל בדיקות במחשבים שולחניים, מחשבים ניידים, טאבלטים ומכשירים ניידים.

כיצד לטפל בשינוי ה-DNS?

טיפול בשינוי ה-DNS הוא שלב קריטי בהעברת האתר שלך לספק אירוח חדש. DNS, או Domain Name System, אחראי על תרגום שמות דומיין לכתובות IP, המאפשר למשתמשים לגשת לאתר שלך. בעת החלפת ספקי אירוח, תצטרך לעדכן את הגדרות ה-DNS כדי להצביע על השרת החדש.

ראשית, עליך להשיג את פרטי ה-DNS מספק האירוח החדש שלך. זה כולל בדרך כלל את שרתי השמות, שהם כתובות ספציפיות שמציינות היכן מארח האתר שלך. ברגע שיש לך מידע זה, תוכל להמשיך בביצוע השינויים הדרושים.

לאחר מכן, היכנס לחשבון רשם הדומיינים שלך. זה המקום שבו רשמת במקור את שם הדומיין שלך. חפש את הסעיף הגדרות DNS או תצורת שרת השמות. כאן תראה את שרתי השמות הנוכחיים המשויכים לדומיין שלך.

החלף את שרתי השמות הקיימים בשרתי השמות החדשים שסופקו על ידי ספק האירוח החדש שלך. שמור את השינויים, וייתכן שיחלוף זמן מה עד שהשינויים יתפשטו ברחבי האינטרנט. תקופה זו ידועה כהפצת DNS, ויכולה להימשך עד 24-48 שעות עד שהשינויים ייכנסו לתוקף ברחבי העולם.

במהלך תקופה זו, חשוב להימנע מביצוע שינויים נוספים בהגדרות ה-DNS. כל שינוי שנעשה במהלך תקופת ההפצה עלול לגרום לחוסר עקביות ולזמן השבתה פוטנציאלי לאתר שלך.

כדי להבטיח מעבר חלק, מומלץ לעקוב אחר תהליך הפצת ה-DNS באמצעות כלים או שירותים מקוונים. כלים אלה יכולים לעזור לך לעקוב אחר ההתקדמות ולאשר מתי השינויים יושמו במלואם.

לאחר השלמת הפצת ה-DNS, המשתמשים יופנו לאתר האינטרנט שלך בשרת של ספק האירוח החדש. חשוב לציין שאם יש לך חשבונות דוא"ל המשויכים לדומיין שלך, ייתכן שתצטרך לעדכן גם את רשומות ה-MX כדי להבטיח שירות דוא"ל ללא הפרעה.

"עבור לחיות": השלב האחרון

לאחר שהשלמת בהצלחה את שינוי ה-DNS ואישרת שהאתר שלך פועל כראוי אצל ספק האירוח החדש, הגיע הזמן לעלות לאוויר ולהפוך את האתר שלך לנגיש לציבור. שלב אחרון זה כולל כמה שיקולים מרכזיים כדי להבטיח מעבר חלק.

 • 1. עדכן את תצורת האתר שלך:
  ודא שכל שינויי התצורה הדרושים, כגון הגדרות חיבור למסד נתונים או נתיבים לקבצים, מתעדכנים כך שישקפו את סביבת האירוח החדשה. בדוק שוב שכל פונקציונליות האתר, כולל טפסים, תוספים וסקריפטים, פועלים כצפוי.
 • 2. בדוק את ביצועי האתר:
  לפני שהופך את האתר שלך לפעיל, חיוני לערוך בדיקות ביצועים יסודיות. בדוק את מהירות הטעינה, התגובה וחווית המשתמש הכוללת במכשירים ודפדפנים שונים. זה יעזור לזהות בעיות פוטנציאליות ויאפשר לך לבצע אופטימיזציות נחוצות.
 • 3. הפניות מחדש והפניות 301:
  אם יצרת בעבר נוכחות חזקה באינטרנט ויש לך קישורים נכנסים קיימים, חשוב להגדיר הפניות נכונות כדי להבטיח שהמבקרים יופנו לדפים הנכונים אצל ספק האירוח החדש שלך. הטמעת הפניות 301 תעזור גם לשמור על דירוגי ה-SEO של האתר שלך ולמנוע קישורים שבורים.

  לאחר שהשלמת את השלבים האלה, הגיע הזמן לעלות לאוויר באופן רשמי. זה כרוך בעדכון הגדרות ה-DNS, הסרת כל דפי תחזוקה או נחיתה זמניים והפיכת האתר שלך לנגיש לציבור. מומלץ לעקוב מקרוב אחר הביצועים והפונקציונליות של האתר שלך במהלך הימים הראשונים שלאחר העלייה לאוויר, מכיוון שייתכן שיהיו כמה בעיות שאריות שצריך לטפל בהן.

  זכרו שמעבר לשידור חי אינו סוף התהליך. עקוב באופן רציף אחר הביצועים, האבטחה והגיבויים של האתר שלך כדי להבטיח את פעולתו חלקה אצל ספק האירוח החדש. עדכן ותחזק בקביעות את התוכן והתוספים של האתר שלך כדי לשמור אותו מאובטח ומוטב לחוויית המשתמש הטובה ביותר.

העברת אתר האינטרנט שלך לספק אירוח חדש לא חייבת להיות תהליך מלחיץ או מורכב. על ידי ביצוע המדריך שלנו, תוכל להבטיח מעבר חלק עם השפעה מינימלית על המשתמשים שלך. זכרו, המפתח למהלך מוצלח הוא תכנון קפדני, נטילת גיבויים ובחירת הזמן הנכון לבצע את המעבר.

צריך עזרה נוספת ? השאר פרטים

More To Explore

אחסון אתר

אחסון אתר מחיר

סקירה זו עושה צלילה עמוקה לשירותי אחסון האתרים הניתנים על ידי My-Hosting.co.il, תוך מבט מקרוב על מגוון החבילות שלו החל מ-20 ₪ לחודש. אנו מנתחים

צריך עזרה? יש לך שאלה?

מלא את הטופס לקבלת תמיכה